šIUO METU TEIKIAME KETURIAS SKIRTINGAS PASLAUGAS
Marijampolės savivaldybės administracijos direktoriaus 2022 m. lapkričio 7 d. Nr.A-1907 „Dėl teisės teikti akredituotą socialinės priežiūros paslaugą Marijampolės sav. I grupės neįgaliųjų draugijai”
Nuo 2023 m. sausio 2 d. Suteikta teisė teikti akredituotą Socialinės reabilitacijos neįgaliesiems bendruomenėje paslaugas
Mūsų įstaiga nuo 2014 m. teikia Socialinės reabilitacijos bendruomenėje paslaugas, skirtos neįgaliesiems, socialinei integraciją į visuomenę. Turint fizinę negalią, dažnai ji būna visam laikui, jei fiziškai žmogus negali pagyti, jis kaip asmenybė gali tobulintis ir tobulėti, gali kisti jo mąstymas ir kasdieniniai poreikiai, kaip ir visuomenės asmenų. Neretai neįgalieji būna pašaliniai savo bendruomenėje, neturi galimybių savo veiksmais iš esmės įrodyti, kad kiekvienas žmogus yra didelė gyvenimo vertybė. Dėl mažo užimtumo jiems sunku prisitaikyti visuomenėje, jaučiasi atskirta bendruomenės dalimi. Marijampolės sav. I grupės neįgaliųjų draugijoje kompleksiškai pagal negalios pobūdį, sunkumą ir specifiką teikiamos socialinių, savarankiško gyvenimo, mokymosi, darbinių įgūdžių ugdymo, palaikymo ar atkūrimo paslaugos, kuriomis siekiama įgalinti asmenis su negalia savarankiškai gyventi bendruomenėje, ugdytis ir dalyvauti darbo rinkoje ar užimtumo veikloje.
Paslaugos teikiamos atsižvelgiant į asmens su negalia poreikius, paslaugos gali būti teikiamos ir asmens namuose.
Socialinių ir kasdienių savarankiško gyvenimo įgūdžių ugdymas: socialinių įgūdžių ugdymo ir palaikymo paslaugų sudėtis konkrečiam asmeniui yra skirtinga, atsižvelgiant į jo poreikius. Vykdant šią veiklą, neįgalieji skatinami gyventi aktyvų, pilnavertį gyvenimą, dalyvauti visuomenės gyvenime: organizuojamos įvairios paskaitos, pokalbiai, išvykos, lankomos parodos, biblioteka,, kurie plėstų neįgaliųjų akiratį, skatintų bendravimą, domėjimąsi kultūriniais renginiais, įstatymų naujovėmis. Mokomi suprasti savo privalumus ir trūkumus. Taip pat neįgalieji mokomi planuotis biudžetą, naudotis banko paslaugomis, apsipirkti maisto prekių parduotuvėse, naudotis viešuoju transportu, orientuotis ir judėti aplinkoje bei naudotis techninės pagalbos priemonėmis, mokoma pažinti ir valdyti ligą ar negalią. Neįgalieji mokomi savitvarkos, asmens higienos, sveikos gyvensenos, namų ruošos darbus, maisto ruošimo, elgesio prie stalo. Neįgaliajam lankantis užimtumo, ugdymo, sveikatos priežiūros, teisėsaugos ir kitose įstaigose bus suteikiama pagalba sprendžiant kylančias problemas.
Užimtumo ir darbinių įgūdžių ugdymas: dažnai neįgaliesiems trūksta žinių gaminti įvairius dirbinius ir įvertinti savo gebėjimus. Užsiėmimų metu neįgalieji ugdo bei mokinasi gaminti įvairius papuošalus, padėkliukus ir kt. dirbinius iš epoksidinės dervos, gipso, karoliukų ivairių audinių ir kt. Taip suteikiama galimybė išbandyti ir įvertinti savo gebėjimus ir tinkamumą užsiimti amatu. Darbuotoja padeda atsiskleisti neįgaliųjų individualybei, sugebėjimams, ugdo grožio suvokimą, kūrybiškumą, pasitikėjimą savimi, mokina kūrybingai veikti, improvizuoti, bendrauti ir bendradarbiauti komandoje. Kaip grįžtamasis ryšys neįgaliajam, organizuojamos neįgaliųjų dirbinių parodos visoje Lietuvoje. Darbinių įgūdžių ugdymo užsiėmuose neįgalieji įgyja žinių ir gebėjimų leidžiančių intergruotis į darbo rinką. Mokomi tinkamai parengti gyvenimo aprašymą CV, naudotis technologinėmis priemonėmis, ieškoti informacijos apie darbo rinką.
Vykdomi praktiniai užsiėmimai: prisistatyti darbdaviui, pasirinkti sau tinkamą profesiją, adaptuotis ir dirbti komandoje.Papildomos paslaugos: palydėjimas ir (ar) transporto organizavimas, aktyvaus judėjimo ir sveikos gyvensenos įgūdžių ugdymas, saviraiškos įgūdžių ir meninių gebėjimų lavinimas ir (ar) palaikymas.
Socialinių ir kasdienių savarankiško gyvenimo įgūdžių ugdymas vyksta: Pirmadieniais, trečiadieniais, ketvirtadieniais 10:00-15:00 val.
Užimtumo ir darbinių įgūdžių ugdymas: Pirmadieniais ir Ketvirtadieniais 9.00-14-00 val.
Antradieniais paslaugos teikiamos asmens namuose pagal asmenų su negalia poreikius.
Paslaugas teikiame tik Marijampolės savivaldybėje gyvenamąją vietą deklaravusiems gyventojams.
Spec. Transporto pavėžėjimo tikslas – teikti kompensuojamas pavėžėjimo paslaugas asmenims, kurie dėl negalios negali naudotis visuomeniniu ar individualiu transportu.
Transporto paslaugos gavėjai gali būti:
- Marijampolės savivaldybėje gyvenantys neįgalūs asmenys, kuriems Lietuvos Respublikos neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo nustatyta tvarka yra nustatytas neįgalumo lygis arba 55 procentų ir mažesnis darbingumo lygis, arba specialiųjų poreikių lygis, bei jų atstovai.
Transporto paslaugų teikimo prioritetai:
- neįgaliesiems, judantiems neįgaliojo vežimėliu, dializuojamiems ar kitiems skubios pagalbos reikalingiems asmenims su negalia;
- neįgaliesiems, gaunantiems periodines transporto paslaugas ir vežamiems pagal organizacijos vadovo patvirtintą grafiką;
- vienkartinėms paslaugoms, kai vykstama į stacionarias socialinės globos, slaugos, gydymo ir reabilitacijos įstaigas, ortopedijos įmones, Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir kt;
- neįgaliesiems, asmeninio asistento paslaugos teikimo metu;
- neįgaliesiems, kuriems transporto paslaugą užsako savivaldybės administracija.
- Esant skubiam atvejui ir pagrįstam poreikiui (pvz.: susijusiam su neįgalaus asmens sveikata, gyvybe, nelaime ir kt.), pagal neįgalaus asmens (jo atstovo) prašymą, transporto paslauga neįgaliesiems gali būti teikiama ir neatsižvelgus į aukščiau pateiktus prioritetus.
Dokumentai, kuriuos turi pateikti asmuo:
- Prašymą suteikti vienkartinę individualią transporto paslaugą;
- Neįgaliojo pažymėjimą.
Transporto paslaugų užsakymas:
Transporto paslauga užsakoma tiesiogiai atvykus į organizaciją šiuo adresu: Bažnyčios g. 19 Marijampolė, arba telefonu 8-343 56601, el. paštu: lid10marijampole@gmail.com.
Paslaugas teikiame tik Marijampolės savivaldybėje gyvenamąją vietą deklaravusiems gyventojams.
Pagalba į namus – asmens namuose teikiamos paslaugos, padedančios asmeniui tvarkytis buityje ir dalyvauti visuomenės gyvenime ( bendravimas, maitinimo organizavimas, palydėjimas į įvairias įstaigas, laisvalaikio ir užimtumo paslaugų organizavimas, pavėžėjimo paslauga).
Kas gali gauti pagalbos į namus paslaugas?
Pagalbos į namus paslaugas gali gauti – suaugę asmenys su negalia ir jų šeimos, senyvo amžiaus asmenys ir jų šeimos.
Kur kreiptis norint gauti pagalbos į namus paslaugas?
Dėl pagalbos į namus paslaugų reikia kreiptis į seniūniją pagal gyvenamąją vietą, pateikiant šiuos dokumentus:
1. Prašymą-paraišką socialinės paslaugoms gauti.
2. Asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.
3. Pažymą apie deklaruotą gyvenamąją vietą arba pažymą, kad asmuo įtrauktas į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą (tik tuo atveju, kai nėra duomenų valstybės ar žinybiniuose registruose).
4. Medicininių dokumentų išrašą (forma Nr. 027/a). Nuo išrašo išdavimo datos negali būti praėję daugiau kaip 3 mėnesiai.
Socialinių įgūdžių ugdymo palaikymo ir ( ar) atkūrimo paslaugos – teikiamos asmenims (šeimoms), siekiant stiprinti jų bendravimo gebėjimus (ieškant pagalbos, prisitaikant prie naujų situacijų, dalyvaujant visuomenės gyvenime, užmezgant ir palaikant ryšius su artimaisiais.
Kas gali gauti socialinių įgūdžių ugdymo palaikymo ir ( ar) atkūrimo paslaugą?
socialinių įgūdžių ugdymo palaikymo ir ( ar) atkūrimo paslaugą gali gauti suaugę asmenys su negalia ir jų šeimos, senyvo amžiaus asmenys ir jų šeimos.
Kur kreiptis norint gauti socialinių įgūdžių ugdymo palaikymo ir ( ar) atkūrimo paslaugas?
Dėl socialinių įgūdžių ugdymo palaikymo ir ( ar) atkūrimo paslaugų reikia kreiptis į seniūniją pagal gyvenamąją vietą, pateikiant šiuos dokumentus:
1. Prašymą-paraišką socialinės paslaugoms gauti.
2. Asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.
3.Pažymą apie deklaruotą gyvenamąją vietą arba pažymą, kad asmuo įtrauktas į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą (tik tuo atveju, kai nėra duomenų valstybės ar žinybiniuose registruose).
KITOS VEIKLOS
Nuolatos organizuojame įvairias išvykas, dalyvaujame parodose, mugėse ir sporto renginiuose.
Išvyka į Pažaislio vienuolyną
Aplankytas narcizų sodas
Sporto šventė Kazlų Rūdoje
Aplankyta Snow arena
OlIMPINĖ MYLIA
1996 m. Trenerio A, Kirkliausko iniacityva pasiūlyta sudalyvauti Alytuje vykusiame “Štangos spaudimo gulint neįgaliųjų rungtyje “. Kadangi tais laikas pritaikytų transporto priemonių nebuvo, neįgalieji negalėjo savarankiškai patekti į automobilį. Tad savanoriai, pagalbininkai rankomis sukilnojo neįgaliuosius į transporto priemonę. Nuvykę į Alytų, sudalyvavę varžybose neįgalieji nužiugo, kad sporto varžybos suburia neįgaliuosius iš visos Lietovos ir jie turi galimybes išreikšti save sporte, bei dalintis patirtimi su savo likimo draugais. Taip kilo bendra mintis suorganizuoti sportines varžybas ‘ Olimpinė mylia”. 1997m. Įvyko pirmasis sportinis neįgaliųjų renginys “ Olimpinė mylia” – renginio vedėjas Alvydas Kirkliauskas, renginys vyko Marijampolės Sporto centre’ Sūduva”.
Džiugu, kad kiekvienais metais ši tradicija tęsiama! Rungtys kiekvienais metais šiek tiek keičiasi. Tačiau 27 metus „ Olimpinės mylios’ renginio vedėjas Alvydas Kirkliauskas, vieta taip pat nepasikeitė renginys vyksta Sporto centre ; Sūduva;. Dalyvauja neįgalieji iš Kalvarijos, Kazlų rūdos, Vilkaviškio, Marijampolės socialinės pagalbos centro jaunuolių padalinys ir Marijampolės Nevyriausybinės organizacijos. Šis sportinis renginys yra labai populiarus tarp neįgaliųjų. Tai sudaro sąlygas neįgaliesiems bendrauti, varžytis ir pagal savo išgales siekti sportinių rezultatų.
RUDENS DERLIUS
2013m. Tarybos nariai Alvydas Kirkliauskas, Albinas Mitrulevičius, Darius Kemeraitis, Jonas Grabauskas pasiūlė svo lėšomis paremti Marijampolės sav. I gr. neįgaliuosius rudens derliumi. 20 šeimų išdalinome bulvių, morkų, kopūstų bei spaustų obuolių sulčių. Manėme, kad tai bus vienkartinis rudens gėrybių išdalinimas, tačiau klydome! Tai tapo gražia tradicija, kuri vyksta jau 10 metus. Kiekvienais metais 20-čiai neįgaliųjų šeimų yra išdalinamos rudens gėrybės. Ši parama neįgaliesiems labai rekšminga, kadangi daug savo pajamų išleidžia vaistams, higieninėms priemonėms ir todėl jaučia nepriteklių maisto produktų. Tarybos nariai ne tik dovanoja, bet ir patys suneša rudens gėrybes į kiekvieno asmens rūsiuis bei aplanko neįgaliuosius, išklauso jų problemas. Kadangi ši tradicija jau tęsiasi 10 m. Tarybos nariai jau puikiai pažįsta šeimas, tad kartu padiskutuoja, pasijuokia, apataria praėjusius metus. Labai džiugu, kad šiais metais prie šios akcijos prisidėjo ir vicemeras Artūras Visockis. Norėdami atsidėkoti šiemet iškepėme plokštainį, kurį visi prie bendro stalo gardžiai suvalgėme.